5 způsobů jak za pár minut docílit dojem pevnějších a hustších vlasů

Většiny mužů se dříve či později začne týkat řídnutí vlasů. A přestože na běžném vypadávání vlasů není nic špatného, při řídnoucích vlasech jsou někdy určité typy účesů problémům.

Existují sice určité možnosti léčby vypadávání vlasů. Někdy však nastane situace, že potřebujete okamžité výsledky a nemůžete čekat 20 nebo více týdnů, dokud vám vlasy zpevní a zhoustnou. Právě proto je dobré znát alespoň nějaké triky, jak vyvolat dojem hustších vlasů.

1) Vlasy si myjte šampony a kondicionéry na podporu objemu

Mastné vlasy jsou kryptonitem tenkých, jemných a řídkých vlasů. Už jen to, že kvůli mastné vlasové pokožce se vlasy slepí k sobě a splyhnou, vyvolává dojem, že jsou tenčí a řidší než ve skutečnosti. Pokud se tedy snažíte přidat vlasům objem, musíte si je mýt ještě předtím než se na nich začnou hromadit maz a nečistoty. Co je obvykle každé dva až tři dny. Většina šamponů dokáže vyvolat dojem plnějších vlasů, měli byste jít však ještě o krok dále a používat šampony a kondicionéry, které vlasům přidají na objemu. Vlasy budou působit i hustší.

Dávejte však pozor na to, abyste to s produkty na přidání objemu nepřehnali, hlavně pokud obsahují parafín (včelí vosk). Časem mohou vlasy oslabit a jednotlivé prameny se mohou začít lámat. Pokud však zůstanete věrní každodennímu šamponování pomocí jemného šamponu určeného na blokování DHT, výrazně snížíte šance na zničení vlasů kvůli šamponu.

2) Na úpravu vlasů používejte pěnu

Pokud chcete dosáhnout objem a vlasy zahustit, má pěna na vlasy své speciální postavení. Možná si pamatujete na rock-and-rollové účesy z let osmdesátých. Stačila na ně pěna do vlasů a lak na vlasy. Na rozdíl od gelů a vosků, pěna dodá vlasům hustší vzhled. Tužším se totiž díky pěně stává každý jeden vlas, takže se účes mírně nadzvedne. Pokud si vlasy navíc správně vyfoukáte a poprášíte lakem na vlasy, můžete vytvořit vlasy dvakrát hustší než jsou ve skutečnosti.

3) Používejte zahušťovače vlasů – vlasová vlákna

Zahušťovače vlasů jsou na rychlé přidání objemu výborné. Vlákna se navážou na skutečné vlasy, čímž vytvoří hustší vzhled a překryjí vlasovou pokožku. Nejlepší na takových zahušťovačích je, že zůstávají na místě dokud nepřijdou do kontaktu s vodou – ať už zmoknete nebo si vlasy umyjete.

4) Používejte suchý textúrovací sprej

Pokud potřebujete rychle dodat vlasům objem, ale nechcete použít nic, co by vaše vlasy zatížilo, zkuste suchý textúrovací sprej. Jednoduše zvednete části vlasů a jemně nalakujete kořínky. Když vlasy dosprejujete, pročešte je zlehka hřebenem či kartáčem.

Jiným produktem, který funguje podobně, jsou slané spreje. Ty napodobují vzhled i pocit odpoledne stráveného u moře. Na rozdíl od suchého texturovacího spreje dodají slané spreje vašim vlasům trochu na objemu, ale současně vlasy zvlní či skučeraví. Jsou výborným řešením, pokud chcete dosáhnout mírně rozcuchaný, neupravený vzhled.

5) Vlasy si myjte suchým šamponem

Pokud si potřebujete vlasy rychle umýt a současně zahustit, nasypte si na vlasovou pokožku trochu suchého šamponu. Vstřebá všechny oleje a nečistoty a zanechá neviditelné zbytky, díky kterým budou vlasy hladší, pevnější a snadněji upravitelné. Dokonce vlasy po vytvoření účesu udrží na místě. A nejlepší na suchém šamponu je to, že jeho použití zabere skutečně jen minutku. Jednoduše nanesete a jdete.

Ať vlasy pracují pro vás

Jak lze vidět, přidat rychle objem vlasům není žádná velká věda. Pokud přidáte k úpravě zevnějšku pár minut navíc, lze změnit řídké vlasy na hustý porost. Ovšem za předpokladu, že ještě máte vlasy, na kterých budete “stavět”.