6 nejlepších šamponů proti vypadávání vlasů pro muže i pro ženy

Mnohé šampony proti vypadávání vlasů slibují zastavení padání vlasů a podporu růstu nových, ne vždy to však i splňují. Pokud se k tomu přidá fakt, že výrobce chce hlavně vydělat a slibuje nesplnitelné, je orientace v nabídce a možnostech léčby vypadávání vlasů pomocí šampónů dost komplikovaná. Níže jsou uvedeny šampony, při kterých chybu neuděláte. Spoléhejte se na osvědčené značky, ověřené výzkumy i množství pozitivních recenzí a spokojených uživatelů.

Nejlepší šampony proti vypadávání vlasů

1) UltraX Labs Hair Surge – kofeinový šampon proti vypadávání vlasů a na stimulaci růstu vlasů

Patří mezi účinné šampony pro muže i ženy a je jedním z mála šamponů s obsahem kofeinu určený pro obě pohlaví.

Šampon je namíchaný tak, aby účinné látky zůstaly na vlasové pokožce dokud se nevstřebají. Průměrný šampon obsahuje množství přísad, které se smyjí ještě předtím než mohou zapůsobit. Hair Surge je bezpečný pro všechny typy pleti i vlasů.

Obsahuje tři klíčové přísady – kofein, ketokonazol a saw palmetto. Všechny tři jsou důležité pro cílený růst vlasů.

Hair Surge patří k dražším šamponům než je průměr – jde však právě o to, že to není žádný průměrný šampon.

Klady:

 • zůstává na vlasech, dokud se nevstřebá
 • ověřené výsledky

Zápory:

 • mnohem dražší než jiné šampony proti vypadávání vlasů

2) Revita šampon – na stimulaci růstu vlasů

Revita odpovídá díky tomuto šamponu důležitou otázku, jak účinné mohou být přísady, pokud se nedostanou do míst, která mají léčit? Tím poukazuje na důležitost způsobu dodávání účinných látek přímo na ošetřovaná místa. Odpovědí DS Laboratories je technologie nanosomů.

V krátkosti, nanosomy jsou molekuly, které nesou samotné léčivé a účinné látky přímo do postiženého místa. Jsou hustší a stabilnější než lipozomy, což jsou běžně používané molekuly v produktech určených k péči o vlasy a pleť.

Přísady nacházející se v šamponech Revita se dostanou přesně tam kam mají a účinkují v plné síle. Přitom neobsahuje žádné toxické látky jako je laurethansulfát sodný, parabeny a ftaláty. Revita spoléhá na dlouhý seznam přísad prospěšných pro vlasy a vlasům neškodících. Zmínit lze kofein, emu olej, biotin i ketokonazol.

Šampon Revita je doporučený kvůli silné, hypoalergenní, ale stále jemné kombinaci látek určené na podporu růstu pevnějších, silnějších a hrubších vlasů. Zároveň urychluje růst vlasů a zmírňuje vypadávání vlasů způsobené stresem.

Klady:

 • léčivý a čistící šampon
 • velmi účinný systém dodávání účinných látek
 • přírodní přísady

Zápory:

 • podle některých uživatelů zanechává vlasy mírně suché

3) Nizoral AD šampon proti lupům

Nizoral se postará o likvidaci lupů i o zachování vlasů. Je to osvědčený bojovník proti lupům.

Klíčovou přísadou v Nizoralu je ketokonazol, ten snižuje zánět vlasových folikulů. I ten totiž přispívá k vypadávání vlasů. Ketokonazol ničí i plísně a houby, které způsobují lupy.

Nizoral řeší tři problémy současně. Pročišťuje vlasovou pokožku. Protiplísňové vlastnosti bojují proti lupům. Blokuje androgenní receptory, tím brání vypadávání vlasů. Pokud však necháte šampon na hlavě déle (pět či více minut), může způsobit vyrážky a podráždění. Při citlivé pokožce třeba dávat obzvlášť pozor.

Klady:

 • bojuje proti lupům a vypadávání vlasů
 • zmírňuje zánět vlasových folikulů

Zápory:

 • může vysoušet a dráždit, pokud na hlavě zůstane příliš dlouho

4) Lipogaine – The Big 5

Šampon The Big 5 obsahuje pět hlavních přísad – biotin, kofein, arganový olej, ricinový olej a saw palmetto. Všechny z nich bojují proti padání vlasů. V dlouhém seznamu přírodních přísad lze ještě najít rozmarýnový olej, kokosový olej, jojobový olej, zelený čaj, olej z cedrového dřeva.

Klady:

 • bezpečný pro všechny typy vlasů
 • jemná formulace
 • vhodný pro muže i pro ženy

Zápory:

 • může vysoušet vlasy, pokud se nepoužívá v kombinaci s kondicionérem

5) Alpecin kofeinový šampon

Kofein je vhodnou přísadou proti vypadávání vlasů a je to primární účinná látka v kofeinovém šamponu. Alpecin snižuje množství DHT. Kromě toho účinné látky podporují růst folikulů, vlasy získávají na síle a objemu.

Kofein v šamponu Alpecin se snadno vstřebává do vlasové pokožky, pokryje vlasové folikuly od kořínků po konečky. Stačí nechat šampon několik minut působit, aby mohl plně působit.

Jak tedy Alpecin funguje? Nezpůsobí, že začnou vlasy znovu růst. Ale vyživuje a stimuluje vlasové folikuly, čímž posiluje kořínky a brání vlasům v lehkém vypadávání.

Kromě vypadávání vlasů je kofeinový šampon dobrý i na ošetření problémů na vlasové pokožce – pomáhá při lupech a svědivé, citlivé kůži. Jeho použití je bezpečné na každém typu kůže.

Klady:

 • oživuje spící folikuly
 • snižuje DHT
 • léčí i další problémy na vlasové pokožce

Zápory:

 • určený pro muže, kofeinový základ je bezpečný i pro ženy

6) Lipogaine – The Big 3 Shampoo

Výše byl zmíněn šampon Big 5. Proto vyvstává otázka, který z nich je lepší a jaký je mezi nimi vůbec rozdíl?

Obě otázky lze velmi snadno zodpovědět. Big 3 obsahuje ketokonazol, Big 5 ne. Big 5 má v sobě na druhou stranu přírodní přísady jako arganový olej či saw palmetto. Big 3 je klasická verze, obsahuje biotin, ricinový olej, emu olej. Poslední pomáhá v boji proti zánětům a alergickým reakcím na vlasové pokožce. Kůži současně hydratuje.

Klady:

 • určený pro muže i ženy
 • jemný a bezpečný pro všechny typy vlasů

Zápory:

 • nelze jej používat tak často jako jiné šampony proti vypadávání vlasů

Jak používat šampon proti vypadávání vlasů, aby byl co nejúčinnější

Co je těžké na mytí vlasů, řeknete si? Namočíte vlasy, vetřete trochu šamponu a někteří ho dokonce vmasírujete do vlasové pokožky. A samozřejmě smyjete.

Pokud se však rozhodnete bojovat proti vypadávání vlasů speciálními šampony proti vypadávání vlasů, záleží i na drobnostech. Co jsou nejčastější otázky a na co nesmíme zapomenout, pokud používáte šampon proti vypadávání vlasů?

1) Kdy začít používat šampon proti vypadávání vlasů?

Většina odborníků se shoduje v názoru, že můžete začít využívat šampon proti vypadávání vlasů jakmile spatříte, že vám začínají nadměrně padat vlasy. Více než polovině mužů začínají vlasy padat ve věku 35 let. Mnohým však již ve věku 21. Není dobré příliš otálet, protože pokud už jednou z folikulu přestanou vlasy definitivně růst, není co zachraňovat.

2) Šampon nechte chvíli působit

Způsob aplikace šamponu proti vypadávání vlasů je stejná jako při běžném šamponu – namočíte vlasy, vmasírujete do vlasové pokožky a po vlasech a smyjete. Rozdíl je však v tom, že ho necháte na hlavě působit déle. Takto zajistíte, že se přísady dostanou až ke kořínkům a do vlasové pokožky. Právě tam je totiž jejich působení nejdůležitější.

3) Šampon třeba do pokožky vmasírovat

Dopřejte si čas na masáž. Doporučuje se jedna až tři minuty, aby přísady správně vsákly tam kam mají. Navíc masáž hlavy stimuluje růst vlasů a podporuje prokrvení.

4) Jak často třeba používat šampon proti vypadávání vlasů?

Nejlepší šampony proti vypadávání vlasů jsou dostatečně jemné na to, abyste je mohli používat vícekrát do týdne. Nejúčinnější při málo použitích je Nizoral (několikrát týdně), který se nechává působit 3 až 5 minut. Šampon Revita můžete používat každodenně, jde o intenzivní léčbu, která patří mezi jedny z nejúčinnějších.

5) Čtěte návod k použití i seznam přísad

Pokud váháte, jak na to, přečtěte si doporučený postup k použití přímo od výrobce, je uveden na obalu resp. na lahvičce. Návod je na to, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a nepoškodily si přitom vlasy ani vlasovou pokožku. Vždy si přečtěte i seznam použitých přísad, je to důležité kvůli předcházení pro vás známých alergických reakcí.

Většina šamponů je vhodná i pro těhotné ženy, protože se přísady do krevního oběhu nevstřebávají. Pro nastávající maminky jsou však určeny přímo vitamíny pro těhotné ženy, Folivital ProMama.

Nezapomínejte, že vlasy procházejí růstovými fázemi a proto třeba být při používání šamponů a přípravků proti vypadávání vlasů a na podporu vlasů trpělivý a dopřát sobě i vlasům trochu času. Při výběru toho správného produktu je třeba řídit se i stupněm a závažností vypadávání vlasů a znát přesnou příčinu padání vlasů.